период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Хроника
Датум: 18.05.2017, 17:10

Тинејџери претепале малолетник во автобус

Тројца скопјани се осомничени дека претепале малолетник, информираа во МВР. Станува збор за 19-годишниот Ф.Џ. и двајца малолетници на возраст од 15, односно 17 години. Против тројцата се поднесени кривични пријави за насилство.

Според полицијата, инцидентот се случил на 8 март годинава, околу 18.30 часот на булеварот Kочо Рацин, поточно во автобус на ЈСП бр. 67. Насилниците прво го забележале 17-годишното момче пред автобуската постојка кај „Југодрво“, по што почнале да го провоцираат, прашувајќи го дали сака да се тепа со нив. Набргу потоа почнале да го удираат со тупаници, како и со метални боксирачи во главата и по телото. Kога шоферот го запрел автобусот, напаѓачите побегнале, а претепаното момче побарало помош во Градската болница „Св. Наум Охридски“.

#Останати вести
Од обложувачница украдени 4.000 денари
Сериски крадец осуден на две и пол години затвор
Од стан во Штип украл куфер со оружје
Тинејџер без возачка со автомобил покосил жена на тротоар
Се обидел да ја спаси колешката, па го проболе со нож во стомакот

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести