период од-до
  -  
ЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноПубликаОтворенаСценаВо фокусот
Метропола
ПОДГОТОВKА ЗА МЕЃУНАРОДНИОТ ТЕНДЕР ЗА 50 ВОЗИЛА Десет производители заинтересирани за набавката на електробусите
Десет компании што се докажани и познати светски производители на електрични автобуси изразиле интерес за учество во меѓународната постапка за набавка на електрични автобуси, прочитај повеќе
Се чистат тротоарите на градските улици и булеварите
Екипите на зимската служба деновиве, паралелно со коловозите, ги чистат и тротоарите на градските улици и булевари од снег. Во чистење на тротоарите вчера учествуваа 80 работници на ЈП прочитај повеќе
Митровски ги посети пензионерите во Ѓорче Петов
Градоначалникот на општината Ѓорче Петров, Сокол Митровски, традиционално го посети пензионерскиот дом во Ѓорче Петров и на станарите им ги честита новогодишните и божикните празници, како прочитај повеќе
Најнови вести