период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Спорт
Датум: 20.03.2017, 15:20

Брест Мешков домаќин на завршницата од СЕХА-лигата

Домаќин на шестиот завршен турнир од регионалната машка ракометна СЕХА-лига, кој ќе се одржи од 7 до 9 април годинава, ќе биде белорускиот Брест Мешков. На турнирот, покрај домаќинот Брест Мешков, кој обезбеди пласман во последното коло од лигашкиот дел, титулата ќе ја брани унгарскиот Веспрем. Во полуфиналето Брест Мешков за ривал ќе го има токму Веспрем, а во другата полуфинална двојка ќе играат македонскиот првак Вардар и хрватскиот Загреб.

Вардар, кој има освоено две шампионски титули од отпочнувањето на ова регионално натпреварување, е редовен ученик на завршните турнири.

#Останати вести
Ангеловски: Ќе одиме да ја извојуваме првата победа
Работнички и Kарпош Соколи се радуваа во Суперлигата
Македонските млади ракометарки се пласираа на ЕП
Федерер игра како во најдобрите денови
Спортинг Лисабон му фрлил око на Ристовски
Милевски: Црна Гора ќе биде последна проверка за новата генерација

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести