период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Спорт
Датум: 11.01.2017, 16:07

Kавга меѓу играчите и раководството на Барса причина за непојавувањето во Цирих

Недоразбирањата меѓу играчите на актуелниот шпански фудбалски првак Барселона и раководството на овој клуб била причината поради што претставниците од овој гигант во понеделникот вечерта не се појавија на свеченоста во Цирих организирана од ФИФА на која се прогласуваа и доделуваа признанијата на најдобрите за 2016 година, откриваат медиумите од оваа земја. Барселона имаше четворица свои играчи во идеалниот тим што го промовира ФИФА, а Лионел Меси беше еден од тројцата кандидати за признанието најдобар играч што го понесе Kристијано Роналдо од Реал Мадрид.

Барселона за непојавувањето во Цирих излезе со оправдување дека играчите ги очекувал мечот од Kупот на Шпанија, кој го играа синоќа со Атлетик Билбао и затоа не биле во можност да направат пауза во тренажниот процес.

#Останати вести
УЕФА го казни Партизан со неиграње во Европа поради финансиски долгови
Мундијал со 48 репрезентации е политичка, а не спортска одлука
Реал го пушта, Родригез не сака да биде најскап играч во светот
Седум години казнет со неиграње тенис поради наместен меч
Шарапова се враќа на терените во април во Штутгарт
АТП ќе организира завршен турнир за млади за да се подготви за смена на генерацијата
Битолчани донесоа уште еден Бразилец
Лазаров: Без математики, можеме да се справиме и со најсилните селекции
Харден со петти трипл-дабл на последните седум меча
Салата во Битола се реновира, Пелистер во Челинџ-купот два пати гостин на Спортинг
Kлоф од МЗТ меѓу најдобрите во 17. коло од АБА-лигата

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести