период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Спорт
Датум: 20.03.2017, 15:19

Спортинг Лисабон му фрлил око на Ристовски

Португалскиот Спортинг Лисабон му фрлил око на македонскиот репрезентативец Стефан Ристовски кој настапува за лидерот во хрватскиот шампионат Риека. Според португалските медиуми, Спортинг е подготвен да плати 2,5 милиона евра за да го доведе Ристовски во своите редови.

Спортинг е во потрага по играч на бековската позиција, па изборот паднал на Ристовски според карактеристиките што ги бара тренерот на тимот Жесус.

Покрај Спортинг, интерес да го ангажира во летниот преден рок пројавува и грчкиот Олимпијакос.

#Останати вести
Ангеловски: Ќе одиме да ја извојуваме првата победа
Работнички и Kарпош Соколи се радуваа во Суперлигата
Брест Мешков домаќин на завршницата од СЕХА-лигата
Федерер игра како во најдобрите денови
Македонските млади ракометарки се пласираа на ЕП
Милевски: Црна Гора ќе биде последна проверка за новата генерација

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести