период од-до
  -  
ЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Хроника
Датум: 16.02.2017, 16:42

Плаќал бензин со лажна петстоденарка

Велешанец пуштал во оптек фалсификувани денари, информира МВР. Станува збор за И.Д. (35), против кого е поднесена кривична пријава за фалсификување пари.

Осомничениот лани, додека престојувал во Скопје, каде што работел како градежен работник, од непознато лице набавил пет фалсификувани банкноти во апоени од 500 денари. Тој на 18 декември и на 20 декември лани на бензинска пумпа и во продавница во Пробиштип пуштил во оптек по една од набавените банкноти.

Фалсификатите набргу биле откриени, по што бил идентификуван и велешанецот.

#Останати вести
Обдукцијата ќе покаже како починал младиот кочанец
Ученик паднал од прозорец
Очув ги силувал малолетните ќерки
Ограбена уште една обложувачница
Таткото загина, синовите повредени во пожар во Локвица
МВР: Граѓаните навреме да извадат нови дозволи за оружје
Претепани и ограбени двајца мигранти
Тетовец фатен со 400 грама марихуана во автомобилот

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести