период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Хроника
Датум: 20.03.2017, 16:24

Загина тракторист во Kумановско

Жител од кумановското село Оризари загина кога се превртел со тракторот што го управувал, завчера во близина на кумановското село Алашевце.

Според полицијата, во сообраќајната несреќа загинал А.Д.(45). Несреќата се случила околу 10.40 часот на шумскиот пат на речиси два километра на влез во селото Алашевце. Додека А.Д. управувал трактор, од засега непозната причина се превртел со возилото и паднал.

Од падот возачот бил тешко повреден и починал на самото место.

#Останати вести
Фатен крадец што ограбил менувачница во Гостивар
Разбојници претепале маж во куќа во Бутел
Двајца тетовци прободени со нож
„Молотов коктел“ фрлен во кафуле во Тетово
Гледале фудбал, па украле 5.000 евра од обложувачницата

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести