период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Свет
Датум: 10.01.2017, 16:37

Нападната полициска станица во Газијантеп, убиен еден од тројцата напаѓачи

Бомбаши самоубијци вчера нападнаа полициска станица во турскиот град Газијантеп по што изби пукотница, пренесоа турските медиуми. Наводно, полицајците застрелале терорист кога заедно со уште двајца други се обидел да влезе во полициската станица.

Сведоците истакнаа дека еден полицаец бил ранет во инцидентот, а лицето за кое беше известено дека е напаѓач лежело мртво пред полициската станица. Според турските медиуми, полицијата била нападната од тројца терористи на два влеза. Двајца терористи успеале да избегаат. „Сабах“ пренесе дека ранетиот полицаец е во критична состојба, но дека има и ранет цивил.

#Останати вести
Две третини од Швеѓаните ги сметаат САД како проблем за светскиот мир
Најмалку 25 загинати во двоен бомбашки напад во Kабул
Со постери со бурки против олеснување на натурализацијата во Швајцарија
Германија со електронски белезици ќе ги следи мигрантите - потенцијални терористи
Kирби: Неодговорно е да се покажат доказите за руското хакирање

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести