период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Спорт
Датум: 20.03.2017, 15:21

Работнички и Kарпош Соколи се радуваа во Суперлигата

Работнички и Kарпош Соколи забележаа победи против Kуманово, односно Kожув, во натпреварите од 2. коло на кошаркарската Суперлига. На средбата одиграна во салата „Градски парк“ во Скопје кошаркарите на Работнички го совладаа Kуманово со 87-69.

Kарпош Соколи го победи Фени индустри во Kавадарци со 90-78. Во воведниот меч од ова коло актуелниот шампион МЗТ Скопје Аеродром славеше победа над Kожув во Гевгелија (77-71).

Со по две победи по двете одиграни кола на првите две позиции се МЗТ Скопје Аеродром и Kарпош Соколи трет е Работнички со една победа и еден пораз, а Kуманово, Kожув и Фени индустри имаат по два пораза.

#Останати вести
Ангеловски: Ќе одиме да ја извојуваме првата победа
Брест Мешков домаќин на завршницата од СЕХА-лигата
Федерер игра како во најдобрите денови
Македонските млади ракометарки се пласираа на ЕП
Милевски: Црна Гора ќе биде последна проверка за новата генерација
Спортинг Лисабон му фрлил око на Ристовски

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести