период од-до
  -  
ЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Хроника
Датум: 16.02.2017, 16:45

Ограбена уште една обложувачница

Двајца разбојници ограбиле обложувачница, завчера во Скопје, информираа од МВР.

Според полицијата, разбојништвото се случило околу 20.30 часот во старата скопска чаршија. Двајцата арамии влегле во обложувачницата и со пиштол им се заканиле на вработените. Откако зеле 80.000 денари, побегнале во непознат правец.

#Останати вести
Обдукцијата ќе покаже како починал младиот кочанец
Ученик паднал од прозорец
Очув ги силувал малолетните ќерки
Таткото загина, синовите повредени во пожар во Локвица
МВР: Граѓаните навреме да извадат нови дозволи за оружје
Тетовец фатен со 400 грама марихуана во автомобилот
Претепани и ограбени двајца мигранти
Плаќал бензин со лажна петстоденарка

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести