период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Македонија
ИНИЦИЈАТИВА ОД БИТОЛСKИОТ БИОТЕХНИЧKИ ФАKУЛТЕТ Професори ќе носат пајки во Драгор и гулаби околу Саат-кулата
Пајки и гуски да се одгледуваат по течението на реката Драгор, а околу градската Саат-кула да се обнови јатото гулаби. Ваква иницијатива поведоа професори од Биотехничкиот факултет во прочитај повеќе
ВИKЕНДОВ СЕ ОДРЖУВА KАРНЕВАЛОТ „ПРОЧKА“ Прилеп прави маска што досега не е видена на Балканот
Утре и в недела во Прилеп ќе се одржи меѓународниот карневал „Прочка“ на кој се очекува настап на повеќе од 1.000 учесници од земјава и од странство, соопштија локалната самоуправа и прочитај повеќе
Најнови вести