период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Хроника
Датум: 16.02.2017, 16:44

Таткото загина, синовите повредени во пожар во Локвица

Жител на селото Локвица починал, а неговите двајца синови се повредени, завчера во пожар што избувнал во неговата куќа, информира МВР.

Според полицијата, пожарот од засега непознати причини избувнал околу 22 часот. Во куќата биле сопственикот С.С. (78), како и Л.С. (50) и Т.С. (48), негови синови. Тројцата најверојатно спиеле, па не можеле навреме да го забележат пожарот. Kуќата била целосно опожарена, а на местото интервенирала Територијалната противпожарна единица Македонски Брод.

Старецот починал на самото место, а неговите синови со изгореници по телата биле пренесени во Медицински центар - Прилеп. И двајцата се наоѓаат надвор од животна опасност.

#Останати вести
Обдукцијата ќе покаже како починал младиот кочанец
Ученик паднал од прозорец
Очув ги силувал малолетните ќерки
Ограбена уште една обложувачница
МВР: Граѓаните навреме да извадат нови дозволи за оружје
Тетовец фатен со 400 грама марихуана во автомобилот
Претепани и ограбени двајца мигранти
Плаќал бензин со лажна петстоденарка

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести