период од-до
  -  
ЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Хроника
Датум: 16.02.2017, 16:43

Тетовец фатен со 400 грама марихуана во автомобилот

Тетовецот Д.Т. (26) бил фатен со два пакета марихуана во својот автомобил, информираа од МВР. Полицијата против него поднесе кривична пријава за неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори.

Д.Т. во август лани на локалниот пат село Сараќино - село Стримница бил сопрен со неговиот автомобил. При претрес на возилото полицијата пронашла две најлонски пакувања со 460 грама марихуана.

#Останати вести
Обдукцијата ќе покаже како починал младиот кочанец
Ученик паднал од прозорец
Очув ги силувал малолетните ќерки
Ограбена уште една обложувачница
Таткото загина, синовите повредени во пожар во Локвица
МВР: Граѓаните навреме да извадат нови дозволи за оружје
Претепани и ограбени двајца мигранти
Плаќал бензин со лажна петстоденарка

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести