период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Хроника
Датум: 10.01.2017, 16:47

Уапсен Kосовец

Kосовски државјанин баран од скопската полиција бил уапсен завчера на граничниот премин Долно Блаце, информира МВР.

Според полицијата, Kосовецот Г.Х. (52) во 16 часот се пријавил за влез во земјава. Притоа било утврдено дека за него во евиденцијата стои предупредувањето „Апси“. Таква наредба дал Основниот суд Скопје.

Полицијата веднаш го уапсила по што Г.Х. бил предаден во ПС Гази Баба за понатамошна постапка.

#Останати вести
Уапсен ограбувач на мобиларница
Предизвикал сообраќајка, па извадил пушка
Kлиентите исполегнале на подот, а разбојникот самиот зел 70.000 денари од касата
Пиштол и муниција украдени од автомобил
Со шипка истепал соселанец

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести