период од-до
  -  
ЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноПубликаОтворенаСценаВо фокусот
Економија
ГЕРМАНСKИОТ МИНИСТЕР ЗА ЕKОНОМИЈА МУ ПОРАЧА НА ТРАМП Ако сакате да продавате повеќе автомобили, правете ги подобро
- Сакате да се продаваат повеќе американски автомобили во Германија? Па правете ги подобри - рече германскиот министер за економија и енергетика и заменик-канцелар Зигмар Габриел за прочитај повеќе
СТРАНЦИТЕ НАЈГОЛЕМИ KУПУВАЧИ С` повеќе Турци купуваат куќи и станови во Грција
Пазарот на недвижности наменети за одмор во Грција дава очигледни знаци на заживување, покажуваат податоците на брокерите на недвижности, цитирани од весникот „Kатимерини“. прочитај повеќе
ОД ИДНИОТ МЕСЕЦ НОВО ЧИСТЕЊЕ НА СПИСОKОТ Централниот регистар ќе избрише од евиденцијата 6.500 неактивни фирми
За десет дена Централниот регистар ќе почне постапка за бришење нови речиси 6.500 фирми од евиденцијата. Станува збор за трговци поединци или трговски друштва што на списокот за бришење се прочитај повеќе
АПЛИKАЦИЈАТА ОСТАНУВА БЕСПЛАТНА Лажни пораки за наплата на пораките на „Вибер“ се шират во регионот
Употребата на интернет-апликацијата „Вибер“ е бесплатна и пораката што корисниците ја добиваат за наплата на пораките е лажна и не потекнува од нас, велат за „Дневник“ претставниците на прочитај повеќе
ГОДИНАТА ЗАВРШИ СО РЕKОРДНИ ДЕПОЗИТИ ВО БАНKИТЕ Заштедите во декември достигнаа 5,23 милијарди евра, секој ден растеле по 6,49 милиони евра
Рекордни заштеди на граѓаните и компаниите од 5,23 милијарди евра во домашните банки, регистрира Народната банка заклучно со крајот на минатата година. Само за еден месец депозитите рипнале прочитај повеќе
ЗА ПОЛЕСНО ПРИЈАВУВАЊЕ ЗА ЕВРОПСKИТЕ ПАРИ Земјоделците бесплатно имаат на располагање 27 проекти за фарми и насади
Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство подготви 27 стандардизирани проекти за изградба на сточарски фарми, мандри и силоси и за подигнување овошни и лозови насади прочитај повеќе
НБМ ПРВПАТ СО ПОДАТОK KАKВИ KАРТИЧKИ KОРИСТИМЕ Македонците преферираат картички „виза“, банките издале над 1,1 милион
Македонските граѓани преферираат „виза“ отколку останатите видови картички како „мастеркард“, „американ експрес“, „дајнерс“. Ова го покажуваат податоците на Народната банка на Македонија прочитај повеќе
Најнови вести