период од-до
  -  
ЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Спорт
Датум: 10.01.2017, 16:03

Пелистер го договори и Ѓорѓи Мојсов

Искусниот македонски фудбалски интернационалец, Ѓорѓи Мојсов (31 г.), се враќа на мак-сцената и третпат во пролетниот дел ќе го облече дресот на битолски Пелистер. Последен клуб за кој настапуваше Мојсов беше Жетису од Kазахстан.

Мојсов за Пелистер најпрво настапуваше од 2005 до 2007 година, а потоа и од 2013 до 2014 година. На мак-сцената беше член и на екипите на Ренова, Хоризонт Турново, Вардар и Работнички.

#Останати вести
Дејвис го предводеше Њу Орлеанс за триумф над Њујорк
Црвена звезда го задржа максималниот ефект во АБА-лигата
Гонзалес ги почна подготовките на Вардар со десетмина ракометари
Јотовски игра со Хочевар во Мајами
ФИФА изгласа завршница на СП со 48 репрезентации од 2026 година
Вардар во стројот со новакот Демири, Шкендија со тренерот Брдариќ
Роналдо: Зад мене е најсреќната година во кариерата
Ангеловски и Пандев „петките“ ги доделија за Роналдо
Шпанија фаворит, Македонија ќе бие битка за втората фаза

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести