период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Хроника
Датум: 20.04.2017, 16:49

Грабеж во обложувачница

Двајца разбојници украле околу 34.000 денари од обложувачница во Прилеп, информира полицијата. Истрагата утврдила дека разбојништвото се случило завчера во 21.30 часот, во спортска обложувалница на улицата Цар Самуил.

Разбојниците кои биле маскирани и вооружени со пиштол влегле во обложувачницата и со оружјето ~ се заканиле на вработената дека ќе пукаат ако не им ги даде парите. Потоа разбојниците ја турнале вработената и од касата одзеле 34.000 денари, по што побегнале во непознат правец. Полицијата извршила увид и ги бара разбојниците.

#Останати вести
Валандовчанка продавала фалсификувани тренирки и петарди
Со пиштол ограбил казино
Украл радио од автомобил
Фатен шверцер на ракија
Македонски државјанин протеран од Данска поради сексуални напади врз 22 жени
Уапсен крадец кој провалувал во цркви

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести