период од-до
  -  
ЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Спорт
Датум: 11.01.2017, 16:07

УЕФА го казни Партизан со неиграње во Европа поради финансиски долгови

Европската фудбалска асоцијација му изрече забрана за настап на белградски Партизан во меѓународните клупски натпреварувања поради финансиски долгови. Партизан нема да може да настапува по првиот изборен настап во српското првенство на меѓународната сцена во наредните три сезони.

Партизан има долг од 2,5 милиона евра. Од Партизан велат дека добиле известување оти до крајот на месецот мора да платат 360.000 евра.

#Останати вести
Kавга меѓу играчите и раководството на Барса причина за непојавувањето во Цирих
Мундијал со 48 репрезентации е политичка, а не спортска одлука
Реал го пушта, Родригез не сака да биде најскап играч во светот
Седум години казнет со неиграње тенис поради наместен меч
Шарапова се враќа на терените во април во Штутгарт
АТП ќе организира завршен турнир за млади за да се подготви за смена на генерацијата
Битолчани донесоа уште еден Бразилец
Лазаров: Без математики, можеме да се справиме и со најсилните селекции
Харден со петти трипл-дабл на последните седум меча
Салата во Битола се реновира, Пелистер во Челинџ-купот два пати гостин на Спортинг
Kлоф од МЗТ меѓу најдобрите во 17. коло од АБА-лигата

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести