период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Хроника
Датум: 20.03.2017, 16:24

„Молотов коктел“ фрлен во кафуле во Тетово

Шише со запалива течност било фрлено во кафулето „Баркод“ вчера утрото во Тетово. Полицијата информира дека Р.М. (40) пријавил оти утрото околу 4 часот двајца непознати напаѓачи му го запалиле кафулето на крстосницата од улиците ЈНА и Јане Сандански. Во моментот кафулето било затворено.

Истрагата утврдила дека потпалувачите првин го скршиле стаклото од излогот и преку отворот фрлиле едно стаклено шише со запалива течност.

Огнот опожарил две дрвени маси, дванаесет столчиња, а оштетен биле шанкот, подот, како и дел од музичка опрема. Полицијата извршила увид и во близина на местото пронајдени се уште едно шише со течност, чекан и тесла.

 

#Останати вести
Фатен крадец што ограбил менувачница во Гостивар
Разбојници претепале маж во куќа во Бутел
Двајца тетовци прободени со нож
Гледале фудбал, па украле 5.000 евра од обложувачницата
Загина тракторист во Kумановско

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести