период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Хроника
Датум: 11.01.2017, 16:38

Kамионџија ќе одговара за смрт на пешак

Жител на гостиварското село Добридол доби кривична пријава бидејќи предизвикал сообраќајна несреќа во која загина пешак, информира МВР.

Станува збор за Н.Б. (30), кој се товари за загрозување на безбедноста во сообраќајот. Трагичната сообраќајка се случила на 16 август лани околу 9.20 часот, на локален пат во Добридол. Осомничениот управувал камион „форд“ и додека се движел наназад, без претходно да се увери за сигурноста на другите учесници во сообраќајот, со задниот дел удрил во пешакот Л.Џ. (65) од Добридиол. Пешакот по несреќата бил пренесен во Медицинскиот центар во Гостивар, каде што подоцна им подлегнал на повредите.

#Останати вести
Kупил 130 јагниња, но не ги платил
Kривична пријава за сообраќаец
Со ловечка пушка ограбиле казино
Работник загинал поради негрижа на фирмата во која работел
Kрадец на велосипеди уловен на камери три години по кражбите

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести