период од-до
  -  
ЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Хроника
Датум: 16.02.2017, 16:45

Ученик паднал од прозорец

Ученик бил повреден обидувајќи се преку прозорец да влезе во училница на катот од училиштето, информираа во МВР. Според полицијата, несреќата се случила завчера околу 12.20 часот, во скопското ОУ „Петар Здравковски-Пенко“.

По завршување на часовите, дванаесетгодишен ученик се обидел преку прозорец, кој е на висина од два метра, да влезе во училницата на првиот кат. Тој се фатил за завесата на прозорецот, но истата се скинала, па паднал на плочникот.

Детето со возило на Итната медицинска помош било пренесено во Kлинички центар „Мајка Тереза“, каде што му биле констатирани лесни повреди, но било задржано на понатамошно следење на неговата здравствена состојба.

#Останати вести
Обдукцијата ќе покаже како починал младиот кочанец
Очув ги силувал малолетните ќерки
Ограбена уште една обложувачница
МВР: Граѓаните навреме да извадат нови дозволи за оружје
Таткото загина, синовите повредени во пожар во Локвица
Тетовец фатен со 400 грама марихуана во автомобилот
Претепани и ограбени двајца мигранти
Плаќал бензин со лажна петстоденарка

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести