период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Метропола
Датум: 16.02.2017, 17:51

Ќе се гради снежниот град на Попова Шапка

Од 20 до 25 февруари на Попова Шапка ќе се одржи традиционалната детска манифестација „Снежен град“, а од 25 февруари ќе започне карванот во снежниот град во вид на еднодневни излети. Организатор е Детскиот културен центар „Kарпош“, а коорганизатор е хотелот „Славија - ЕЛЕМ“ каде што ќе престојуваат градителите.

Учесници се ученици од основните училишта од повеќе градови - Скопје, Гевгелија, Виница и Тетово.

На 25 февруари во 11 часот градителите ќе им го претстават снежниот град на посетителите, што воедно ќе претставува и негово отворање за посетителите.

#Останати вести
Аеродром ќе ги обнови фасадите на седум згради
Почна пријавувањето за женската трка
Готват за 150 луѓе секој ден, велат дека им недостига леб

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести