период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Хроника
Датум: 20.04.2017, 16:49

Фатен шверцер на ракија

Македонски државјанин бил фатен во обид да прошверцува 18 литри домашна ракија, информира царинската управа. Ракијата била откриена во камионот на шверцерот минатата недела на граничниот премин Дојран. Тој се пријавил за излез од државата, а цариниците извршиле претрес на возилото. Притоа во десниот страничен магацин на влекачот, како и во горниот кревет и на подот од возачката кабина, биле пронајдени шишињата со домашна ракија.

Алкохолот е привремено задржан, а против возачот ќе биде поднесена прекршочна пријава.

#Останати вести
Валандовчанка продавала фалсификувани тренирки и петарди
Со пиштол ограбил казино
Украл радио од автомобил
Грабеж во обложувачница
Македонски државјанин протеран од Данска поради сексуални напади врз 22 жени
Уапсен крадец кој провалувал во цркви

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести