период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Метропола
Датум: 10.01.2017, 16:49

Продолжува чистењето на снегот

Продолжуваат активностите за расчистувањето на градските улици и булевари од снегот, информираат од Град Скопје и додаваат дека на терен се користат комбинирани методи за чистење, бидејќи индустриската сол има ефект до - 6 степени.

Од Градот препорачуваат возачите да возат внимателно и да се придржуваат на условите на коловозите, затоа што поради ниските температури, можно е појавување на голомразица.

Екипи од јавните претпријатија гичистат снегот и мразот од тротоарите и јавните површини, а градските власти апелираат до граѓаните, куќните совети и сопствениците на деловните објекти да се придржуваат до законската обврска за чистење на снегот од приодите до нивните објекти.

#Останати вести
ПОЦ отвори преноќевалиште во гаражата „Судска палата“
Мичуринска средба за Василица
Со мобилен плаќаат билет само корисниците на „Телеком“, наскоро и тие на „Вип“

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Prodan, 11.01.2017 08:06:30
Prodolzuva cistenjeto na snegot (citat). Se cisti snegot od ulicite ama ne sum videl vozac so skrsena raka, noga ili kolk. Ne se cisti snegot (mrazot) od trotoarite ama ima mnogu pesaci so skrsena raka, noga ili kolk. Neli e absurd, tamu kade stradaat ne se cisti. 4080
Најнови вести