период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Во фокусот
СИ ГО ЧИТА УСТАВОТ KАKО АЛВАЏИСKИ ТЕФТЕР Заев го прогласи албанскиот за втор службен јазик во Македонија
Македонија има прв службен јазик, тоа е македонскиот, со кирилското писмо, тој е единствен јазик и за меѓународна употреба, а со ставот два од постојниот Устав е дефинирано дека втор прочитај повеќе
ДУИ ПРЕД ОДЛУKА Ахмети во влада со Заев или во опозиција ќе поддржува закони од интерес за Албанците
Лидерот на ДУИ, Али Ахмерти и Централното престедателство денеска ќе решава дали ДУИ ќе биде дел од владата на СДСМ предводена од Зоран Заев или ќе биде опозиција, брифира за прочитај повеќе
СПЕЦИЈАЛНИТЕ ОБВИНИТЕЛKИ МОЛЧАТ На Јанева и на Фетаи не им се кажува дали казната од 4.000 евра ќе ја платат од џеб
Специјалните јавни обвинителки Kатица Јанева и Фатиме Фетаи вчера не одговорија на прашањето на „Дневник“ на кој начин планираат да ја платата изречената казна од 4.000 евра на прочитај повеќе
БРИСЕЛСKИОТ МЕДИУМ ОБЈАВУВА „ЕУ Репортер“: Џорџ Сорос го храни злото и во членки на ЕУ
Американскиот милијардер Џорџ Сорос е обвинет дека ја поткопува демократијата во неколку држави. Се тврди дека Сорос, кој е роден во Унгарија, и одредени групи што тој ги поддржува се прочитај повеќе
ДОДЕKА ТАЈНО СО ДУИ KРЧKААТ ВЛАДА Груевски: СДСМ е цврсто навлезен во намерата да ја редефинира Македонија
СДСМ и ДУИ сакаат да направат дефакторизација на македонскиот народ. Она што сега се случува покажува дека СДСМ е цврсто влезен во намера да ја редефинира Македонија. Но, морам да прочитај повеќе
Најнови вести