период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Култура
СВП ВТОРА ГОДИНА ЗИМУВА ВО СKОПЈЕ Четворица исклучителни поети на Зимскиот поетски фестивал
Четворица исклучителни поети, Ласе Содерберг од Шведска, Хабиб Тенгур од Алжир, Хасан Зактан од Палестина и нашиот Иван Џепароски, ќе учествуваат на Зимскиот поетски фестивал на прочитај повеќе
Претставата „Разговори во четири очи“ гостува во Србија и во Русија
прочитај повеќе
Меѓународна изложба на мартинки во Скопје
Меѓународна изложба на рачно изработени мартинки од Македонија, Бугарија и од Романија ќе биде отворена денеска во 12 часот, во трговскиот центар „Рамстор мол“ во Скопје. прочитај повеќе
Вечерва во Kинотеката француски филм
прочитај повеќе
Во Велес изложба од Меѓународната ликовна колонија „Kуманово 2016“
прочитај повеќе
Најнови вести