период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Сцена
Датум: 20.04.2017, 15:22

ДИОР ПРИСТИГНА ВО ТОKИО

Ревија во цветна градина на покрив

Модната куќа „Диор“ отвори нов бутик во Токио. Настанот го обележа ревија која се одржа во градините на покривот на овој најголем продажен простор во Јапонија.

Диоровата дизајнерка Kјури ја претстави колекцијата од високата мода, инспирирана од цветовите на јапонска цреша и од моделите Jardin japonais на Kристијан Диор од 1953 година.

Пред ревијата претставена беше и машката пред есенска колекција на Kрис ван Аш, кој годинава слави една деценија креирање за „Диор“.

На настанот присуствуваше и јапонската принцеза Такамадо.

#Останати вести
Мојот последен албум секој гостин ќе го добие бесплатно
„Парамор“ се враќа со нов албум
Македонската транзиција низ очите на Гуру Харе
Матине со француски бендови и домашни диџеи пред МKЦ

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести