период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Хроника
Датум: 20.04.2017, 16:50

Украл радио од автомобил

Стружанецот Н.М. (33) е осомничен дека украл радиокасетофон од автомобил, информира МВР. Против него е поднесена кривична пријава за тешка кражба.

Kражбата ја извршил во април лани кога дознал дека сопственикот на автомобилот „бмв“ е во странство, а возилото е паркирано на паркинг во гаражите од комплексот „Фати трејд“ во Струга. Тој со тврд предмет и насилно ги отворил предните врати од автомобилот, па го истргнал радиото „пионир“ од лежиштето и избегал. На тој начин се стекнал со противправна имотна корист од 25.000 денари.

#Останати вести
Валандовчанка продавала фалсификувани тренирки и петарди
Со пиштол ограбил казино
Фатен шверцер на ракија
Грабеж во обложувачница
Македонски државјанин протеран од Данска поради сексуални напади врз 22 жени
Уапсен крадец кој провалувал во цркви

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести