период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Сцена
Датум: 18.05.2017, 16:46

СПОРЕД НАЈНОВАТА ЛИСТА СО НАЈБОГАТИТЕ ДВОЈKИ НА „ФОРБС“

Бијонсе и Џеј Зи - милијардери

Kако што пишува „Форбс“, Џеј Зи и Бијонсе поседуваат повеќе од милијарда долари, а финансиски се обезбедени и децата на нивните деца.

Математиката се однесува на заработени 350 милиони долари на Бијонсе и 810 на Џеј Зи, поголемиот дел од компанијата „Рок нејшн“, а сопружниците учествуваат во стриминг-сервисот „Тајдал“.

Влијателниот магазин правејќи ја листата со најбогатите двојки, на второто место ги стави Том Бредли и Жизел Бундхен со 80 милиони долари, на третото се Дејвид и Викторија Бекам (54 милиони долари), на четврто се Анџелина Џоли и Бред Пит (заштедени 45 милиони долари), а на петтото место се Вил и Џада Смит, кои заедно заработија 40 милиони долари.

#Останати вести
Почина Kрис Kорнел, фронтменот на „Саундгарден“ и „Аудиослејв“
Бугарските хипхоп-ѕвезди се милионери, а ние заработуваме за сметки
Бела Хадид ги покажа гаќичките, Сузан Сарандон плени и на 70 години

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести