период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Спорт
Датум: 11.01.2017, 16:03

Битолчани донесоа уште еден Бразилец

Битолски Пелистер, кој ги почна подготовките за пролетниот дел од фудбалската сезона во Охрид, доби уште едно засилување на своите редови, Бразилецот Фернандо Силва Дош Сантош. Така битолчани напролет во својот играчки погон ќе имаат на располагање тројца Бразилци, покрај Лукас Гоијано и Фернандо Аугусто, кои беа дел од битолскиот тим во есенскиот дел. Новакот Силва Дош Сантош (25 г.) е напаѓач и во Битола доаѓа од редовите на бугарскиот тим Монтана, а претходно има играно и за Славија Софија.  

#Останати вести
Kавга меѓу играчите и раководството на Барса причина за непојавувањето во Цирих
УЕФА го казни Партизан со неиграње во Европа поради финансиски долгови
Мундијал со 48 репрезентации е политичка, а не спортска одлука
Реал го пушта, Родригез не сака да биде најскап играч во светот
Седум години казнет со неиграње тенис поради наместен меч
Шарапова се враќа на терените во април во Штутгарт
АТП ќе организира завршен турнир за млади за да се подготви за смена на генерацијата
Лазаров: Без математики, можеме да се справиме и со најсилните селекции
Харден со петти трипл-дабл на последните седум меча
Салата во Битола се реновира, Пелистер во Челинџ-купот два пати гостин на Спортинг
Kлоф од МЗТ меѓу најдобрите во 17. коло од АБА-лигата

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести