период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Хроника
Датум: 20.04.2017, 16:50

Со пиштол ограбил казино

Разбојник вооружен со пиштол ограбил казино во Скопје и украл околу 30.000 денари. Според полицијата, разбојништвото се случило завчера во 8.50 часот во казино на булеварот Партизански одреди. Разбојникот влегол внатре и го вперил пиштолот во вработените. Потоа заканувајќи им се дека ќе пука, им наредил да му ги дадат парите. Разбојникот одзел околу 30.000 денари и избегал. Полицијата извршила увид и го бара разбојникот.

#Останати вести
Валандовчанка продавала фалсификувани тренирки и петарди
Украл радио од автомобил
Фатен шверцер на ракија
Грабеж во обложувачница
Уапсен крадец кој провалувал во цркви
Македонски државјанин протеран од Данска поради сексуални напади врз 22 жени

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести