период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Метропола
Датум: 20.03.2017, 17:47

Градот Скопје финалист за наградата на Европската недела на мобилност

Градот Скопје е еден од финалистите за наградата на Европската недела на мобилност за 2016 година, која секоја година се доделува од страна на Европската комисија.

Наградата на Европската недела на мобилност за 2016 година е награда за концепт за одржливи транспортни урбани системи. Покрај Град Скопје, финалисти се и Лисабон (Португалија) и Малме (Шведска).

Добитникот на наградата ќе биде прогласен во Брисел.

#Останати вести
Генерално чистење на Гази Баба
Донација - проектор, лаптоп и платно за училиштата во поплавените подрачја
Улицата ја има во планот, но Центар ќе ја стопира изградбата со жардиниери

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести