период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Спорт
Датум: 10.01.2017, 16:05

Јотовски игра со Хочевар во Мајами

Македонскиот тенисер Томислав Јотовски ќе настапува во главната фаза фјучрсот во Мајами и покрај поразот во 4. коло од квалификациите. Македонецот загуби од домашниот тенисер Мајкл Зу со 6-2, 2-6 и 7-6, но оди на главниот турнир како „лаки лузер“.

Јотовски во првото коло вечерва за противник го има Рикардо Хочевар од Бразил, кој во моментов се наоѓа на 560. место на АТП ранг-листата. Турнирот се игра за награден фонд од 15.000 илјади долари.

#Останати вести
Дејвис го предводеше Њу Орлеанс за триумф над Њујорк
Црвена звезда го задржа максималниот ефект во АБА-лигата
Гонзалес ги почна подготовките на Вардар со десетмина ракометари
ФИФА изгласа завршница на СП со 48 репрезентации од 2026 година
Пелистер го договори и Ѓорѓи Мојсов
Вардар во стројот со новакот Демири, Шкендија со тренерот Брдариќ
Роналдо: Зад мене е најсреќната година во кариерата
Ангеловски и Пандев „петките“ ги доделија за Роналдо
Шпанија фаворит, Македонија ќе бие битка за втората фаза

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести