период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Метропола
Датум: 22.02.2017, 16:54

Ќе се сече дрво во Центар

Одделението за дрвореди при јавното претпријатие „Паркови и зеленило“ денеска ќе сече дрво на улицата Благоја Страчков број 6, на територијата на Општина Центар, по издадено решение од Секторот за комунални работи на Град Скопје.

Од „Паркови и зеленило“ информираат дека дрвото ќе се сече поради тоа што кореновиот систем предизвикал материјална штета врз станбен објект.

Kако што соопштија од „Паркови“, во исто време акцијата за кастрење дрвја продолжува во Општина Аеродром на булеварите Јане Сандански и АСНОМ.

#Останати вести
Ќе се асфалтираат три улици во Волково
Kисела Вода го одбележа Светскиот ден на мајчиниот јазик
Ископот за два месеца стана зграда, Општината Центар ќе ја урива

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести