период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Сцена
Датум: 11.01.2017, 14:49

ЉУБОВТА ОД „ФАРГО“ ПРОДОЛЖИ И ЗАД KАМЕРИТЕ

Kирстен Данст се сврши со колегата Џеси Племонс

Познатата холивудска актерка Kирстен Данст се сврши со колегата Џеси Племонс. Актерите што глумеа контроверзни брачни другари во криминалистичката хит-серија „Фарго“ љубовта од малите екрани ја пренесоа и во приватниот живот. Американските медиуми пренесуваат дека свршувачката на славната двојка се случила викендов пред доделувањето на „Златните глобуси“.

Данст е во врска со Племонс од мај минатата година. Утеха во нејзиниот ТВ-партнер најде по само еден месец откако раскина со актерот Гарет Хедлунд со кого се забавуваше четири години. Во јавноста првпат се појавија дури во септември, на доделувањето на наградите „Еми“.

#Останати вести
Браќата Џоел и Итан Kоен ќе снимаат серија
Никој не ги прашува мажите кога ќе престанат да работат
„Ако одам во Битола“ ме враќа во детството

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести