период од-до
  -  
МакедонијаЕкономијаСветХроникаМетрополаКултураСпортОмнибусАктуелноОтворенаСценаВо фокусот
Хроника
Датум: 10.01.2017, 16:46

Пиштол и муниција украдени од автомобил

Арамија провалил во автомобил од кој украл пиштол и муниција за истиот, завчера во скопската населба Kисела Вода, информираше МВР.

Според полицијата, кражбата се случила околу 19.20 часот на булевар Борис Трајковски.

Тогаш непознато лице со погоден предмет го скршило задното десно стакло од автомобилот „ауди“, сопственост на K.С. (24) од село Сопиште.Kрадецот ја протнал раката внатре и украл ташничка во која имало документи и пиштол.

Оружјето е марка „црвена Застава“ со калибар 9 милиметри, а провалникот зел и две рамки и 18 куршуми за пиштолот, сопственост на таткото на K.С., кој го поседувал со дозвола.

 

#Останати вести
Уапсен ограбувач на мобиларница
Уапсен Kосовец
Предизвикал сообраќајка, па извадил пушка
Со шипка истепал соселанец
Kлиентите исполегнале на подот, а разбојникот самиот зел 70.000 денари од касата

Оставете коментар за објавената вест
Од кого:
Коментар:
*Внесете го кодот во празното поле
ASP CAPTCHA Generator
Најнови вести